(71) 334 30 00

Samochody Fiat Chrysler Automobiles ponownie na podium w plebiscycie „Best Cars 2015”

2015-03-13
  • Miesięcznik „Auto Motor i Sport" ogłosił zwycięzców 21. plebiscytu Czytelników „Best Cars 2015".
  • Alfa Romeo na pierwszym miejscu w kategorii „Stylowy Wygląd" (44% głosów Czytelników).
  • Alfa Romeo Giulietta piąty rok z rzędu na podium wśród „Samochodów Kompaktowych".
  • Alfa Romeo 4C uznana za najlepsze auto wśród dostępnych cenowo „Samochodów Sportowych", a niewprowadzona jeszcze do sprzedaży Alfa Romeo 4C Spider na podium w kategorii „Kabriolety".
  • Kolejny rok wyróżnień dla rodziny Fiata 500 - Abarth 500 zajmuje drugie miejsce wśród „Samochodów Najmniejszych".
  • Należące do Grupy FCA Maserati Ghibli detronizuje niemiecką konkurencję w klasie „Aut Klasy Średniej Wyższej", a Maserati Quattroporte zachowuje wysokie trzecie miejsce w kategorii „Samochody Luksusowe".
  • Ferrari LaFerrari na drugim miejscu wśród „Samochodów Sportowych".

Abarth 595 Turismo

 

Miesięcznik „Auto Motor i Sport" ogłosił zwycięzców 21. plebiscytu „Best Cars 2015". Konkurs odbył się równocześnie w 12 krajach europejskich, a także w Chinach, Meksyku i Brazylii. W polskim głosowaniu na „Najlepsze Samochody Roku" wzięło udział 6721 Czytelników, którzy wybierali spośród 386 modeli seryjnych, dostępnych w oficjalnych sieciach dystrybucji w Europie. Polacy wyróżnili aż siedem samochodów marek należących do grupy Fiat Chrysler Automobiles.

 

Niekwestionowanym zwycięzcą Plebiscytu w Grupie FCA została marka Alfa Romeo, której Czytelnicy „Auto Motor i Sport" przyznali pierwsze miejsce w kategorii „Stylowy Wygląd". Aż 44 procent Uczestników konkursu oddało głos na Alfę Romeo, przedkładając jej wyrafinowany włoski design nad stylistykę samochodów niemieckich. O tym, że polscy kierowcy cenią tę markę, najlepiej świadczy też wyniesienie na podium piąty rok z rzędu Alfy Romeo Giulietta w kategorii „Samochody Kompaktowe". Tym sposobem piękna „włoszka", nagradzana regularnie od dnia pojawienia się na rynku, ustanowiła rekord w polskiej edycji Plebiscytu „Best Cars". Polacy kochają Giuliettę nie tylko za zmysłowy wygląd, ale także za jej inne wyjątkowe cechy: sportowe podwozie i układ jezdny stworzone do szybkiego i precyzyjnego pokonywania zakrętów oraz aż dziewięć możliwych konfiguracji jednostek napędowych o mocach do 240 KM.

 

W kategorii „Samochodów Sportowych" za najlepsze auto z modeli przystępnych cenowo Czytelnicy „Auto Motor i Sport" uznali Alfę Romeo 4C. To supersportowe coupé nawiązuje do historii wyścigowych sukcesów firmy, a pod ultralekkim nadwoziem inspirowanym modelem 33 Stradale, kryje wnętrze stworzone w stylu wyścigowym oraz sportowy charakter z napędem na tylne koła i centralnie umieszczonym silnikiem.

Wielkim sukcesem jest też wyróżnienie przyznane Alfie Romeo 4C Spider, która choć jeszcze nie trafiła do oficjalnej sprzedaży, została już wyniesiona przez polskich fanów motoryzacji na podium w kategorii „Kabriolety". Zaprezentowana światu na targach w Detroit i Genewie spadkobierczyni tradycji wersji Spider łączy przyjemność i swobodę jazdy samochodem z otwartym dachem ze sportowym charakterem wielokrotnie nagradzanego modelu 4C Coupé. Nowa Alfa Romeo 4C Spider będzie oferowana w pierwszej połowie 2015 w całej Europie w cenie około 60 400 euro netto.

Uznanie polskich Czytelników od lat też zdobywa rodzina Fiata 500, która od dnia premiery nowej „Pięćsetki" w 2007 roku, regularnie pojawia się na podium plebiscytu „Best Cars". W tegorocznej edycji sportowy Abarth 500 ponownie zajął drugie miejsce wśród „Samochodów Najmniejszych". Wyróżniony model 500 (wersja 595) występuje z silnikiem 1.4 T-Jet o mocy 160 KM rozpędzającym tego małego sportowca do 210 km/h i w dwóch wyszukanych wersjach wyposażenia - Turismo i Competizione.

To jeszcze nie koniec laurów przyznanych Grupie Fiat Chrysler Automobiles w plebiscycie „Najlepsze Samochodu Roku 2015". W segmencie „Auta Klasy Średniej Wyższej" należące do FCA Maserati z modelem Ghibli zdetronizowało niemiecką konkurencję, ponownie plasując się na najwyższym stopniu podium. Ghibli to podstawowy model w ofercie Maserati, wprowadzony do sprzedaży dwa lata temu i dostępny z silnikami o mocach od 275 do 410 KM. Również topowy Maserati Quattroporte, napędzany silnikami o mocach od 410 do 530 KM, zachował wysokie trzecie miejsce w kategorii „Samochody Luksusowe".

Z kolei najmocniejsze (963 KM) i najszybsze drogowe Ferrari w historii - LaFerrari, które do 100 km/h rozpędza się w 3,0 s i osiąga prędkość 350 km/h - znalazło się na drugim miejscu w kategorii „Samochodów Sportowych".

Fiat Chrysler Automobiles składa podziękowania Czytelnikom miesięcznika „Auto Motor i Sport" za wszystkie głosy oddane na samochody marek należących do Grupy FCA i tak liczne wyróżnienia przyznane w plebiscycie „Best Cars 2015" już kolejny rok.

Pełna lista wyników tegorocznego plebiscytu „Best Cars 2015" została opublikowana w marcowym (03/2015) wydaniu magazynu „Auto Motor i Sport".

CONTACT US
Address: ul. Karkonoska 45,
53-015 WROCŁAW
Telephone:  (71) 334 30 00